Wypełnianie zmarszczek

 Wypełnianie zmarszczek

Jak długo jest nam dane cieszyć się gładką i napiętą skórą? Pierwsze widoczne zmarszczki pojawiają się na twarzy już po dwudziestym roku życia. Mimo stosowania kremów, maseczek i domowych peelingów, z wiekiem siatka nieestetycznych bruzd się zagęszcza. Czy musimy poddać się bezlitosnemu upływowi czasu? Niekoniecznie! Wypełnianie zmarszczek specjalnymi, naturalnymi substancjami to najlepszy sposób na cofnięcie wskazówek biologicznego zegara.

Dlaczego z wiekiem skóra pokrywa się zmarszczkami?

Substancjami, które odpowiadają za napięcie i sprężystość skóry, są kolagen i elastyna tworzące pod skórą „rusztowanie” oraz kwas hialuronowy – związek wypełniający macierz międzykomórkową. Niestety, wraz z upływem czasu drogocenne substancje ulegają degradacji, ich jakość słabnie, a witamin i innych związków, które mogłyby pobudzać ich produkcję, jest coraz mniej. Na postępowanie procesu starzenia się skóry mają wpływ również inne czynniki, na przykład mimika, promieniowanie UV, rodzaj cery (osoby ze skórą suchą i wrażliwą szybciej zauważą u siebie zmiany), stres, palenie papierosów, geny, a nawet ilość tkanki tłuszczowej.

Codzienna pielęgnacja i zbilansowana dieta mają pozytywny wpływ na kondycję cery, jednak nie są w stanie zahamować ani cofnąć naturalnych procesów. Szansę na odzyskanie pewności siebie i przedłużenie sobie bezcennej młodości daje wypełnianie zmarszczek specjalistycznymi preparatami.

Wypełnianie zmarszczek – przywróć utracony blask swojej skórze!

Sposobem na przywrócenie skórze napięcia i odpowiedniego poziomu nawilżenia jest wypełnianie zmarszczek preparatem na bazie kwasu hialuronowego. Dobroczynny kwas hialuronowy - substancja naturalnie występująca w naszej skórze - wprowadzony do skóry właściwej likwiduje bruzdy, przywraca cerze witalność i zdrowy wygląd oraz pobudza procesy regeneracyjne. Dzięki nowoczesnej medycynie estetycznej, możemy nie tylko wypełnić drobne, płytkie zmarszczki w okolicy oczu czy ust, ale również pozbyć się fałdów nosowo – wargowych, wymodelować kontur twarzy czy delikatnie uwydatnić usta.

Kwas hialuronowy wykorzystuje się zwłaszcza przy:

Zabieg medycyny estetycznej nie jest operacją plastyczną i nie wymaga wcześniejszych przygotowań ani rezygnacji na kilka dni ze swoich obowiązków. Spektakularne, długotrwałe zmiany na skórze są zauważalne natychmiastowo. Zabieg trwa około 45-minut, a wszelkie ewentualne działania niepożądane ograniczają się do lekkiego obrzęku lub zaczerwienienia, które znikają do maksymalnie trzech dni po zabiegu.