Przeszczep tłuszczu lipofilling

Marzy ci się jędrna skóra? A może chcesz zniwelować widoczność zmarszczek i poprawić owal twarzy w sposób naturalny i bezpieczny dla organizmu? Jeśli tak, zabieg przeszczepu tłuszczu został stworzony właśnie dla ciebie.

Jak wygląda przeszczep własnej tkanki tłuszczowej (lipofilling)?

W trakcie zabiegu przeszczepu tłuszczu, inaczej lipofillingu, pobierane są komórki tłuszczowe z ciała – z miejsc, gdzie zazwyczaj występuje on w nadmiarze, a następnie, po odpowiednim przygotowaniu, wszczepiane w strefę, która wymaga poprawy lub wypełnienia. Wszystko odbywa się przy wykorzystaniu małych kaniuli i w obiegu zamkniętym – tak, by zmaksymalizować efekty i zapewnić bezpieczeństwo.

Jakie efekty można uzyskać dzięki przeszczepowi tłuszczu?

Lipofilling  wykorzystywany jest głównie w zabiegach mających na celu odbudowę objętości twarzy i uzyskania efektu odmłodzenia, ale można zastosować go wszędzie tam, gdzie wymagana jest precyzja działania. Zabieg pozwala na naturalne wygładzenie nierówności i wypełnienie ubytków skórnych, poprawia teksturę oraz zapewnia widoczną poprawę elastyczności skóry.

Główne obszary zastosowań lipofillingu:

  • lifting twarzy,
  • podniesienie policzków,
  • poprawa owalu twarzy,
  • wygładzenie zmarszczek,
  • poprawa kondycji i elastyczności skóry,
  • usuwanie cieni pod oczami.

Bezpieczeństwo przeszczepu tłuszczu 

Lipofilling to jeden z najbezpieczniejszych i najnaturalniejszych zabiegów medycyny estetycznej, głównie przez specyfikę wykorzystywanego wypełniacza, czyli tłuszczu własnego pacjenta. Wykorzystanie tkanki własnej nie powoduje alergii, a efekty utrzymują się przez długi czas. Dodatkowo przeszczepiana tkanka bogata jest w komórki macierzyste, który mają zbawienny wpływ na kondycję skóry i jej wygląd.

Dlaczego lipofilling?

Pozwala osiągnąć długotrwały efekt odmłodzenia przy równoczesnym zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa. Przeszczep tłuszczu z wykorzystaniem tkanki własnej to metoda nieurazowa: brak pozabiegowych efektów ubocznych na twarzy można obserwować już dwa dni po zabiegu.