FAQ

Jakie są przeciwwskazania stosowania zabiegów medycyny estetycznej?

Odradzamy poddawania się zabiegowi w przypadku:

  • ciąży i karmienia piersią,
  • stanów zapalnych skóry,
  • skłonności do powstawania blizn przyrosłych,
  • uczulenie na lignokainę,
  • chorób o podłożu autoimmunologicznym,
  • miastenia gravis,
  • przebyte porażenia i zapalenia nerwów,
  • przyjmowanie antybiotyków aminoglikozydowych, D-penicylamina, leki przeciwmalaryczne, cyklosporyna
Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to naturalny składnik naszego organizmu. W skórze odpowiedzialny jest za jej odpowiednie napięcie i jędrność poprzez magazynowanie wody w przestrzeniach międzykomórkowych. Z wiekiem, jego zawartość w tkance podskórnej zimniejsza się powodując zmarszczki, a naturalne bruzdy ulegają powiększeniu.

W stosowanych przez nas preparatach, kwas hialuronowy otrzymywany jest w procesie biosyntezy i nie powoduje reakcji alergicznych. Wstrzyknięty kwas hialuronowy wchłania się po 9-18 miesiącach.

Kwas hialuronowy w preparatach wykorzystywanych do zabiegu nie jest pochodzenia zwierzęcego, nie wymaga testów skórnych (chyba, że zaleci ją lekarz ze względów bezpieczeństwa), jest całkowicie wchłanialny, a jego cząsteczki nie są wykrywane jako ciała obce. Rezultaty estetyczne jego stosowania są natychmiastowe i naturalne.

Kiedy stosować kwas hialuronowy?

W przypadku wypełniania bruzd i redukcji zmarszczek, zabiegi można zacząć stosować, gdy tylko pojawią się zauważalne oznaki starzenia skóry. W przypadku korekcji kształtu twarzy i modelowania ust, zabieg może być wykonany w dowolnym momencie w dowolnym momencie.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Jest to jeden z tych zabiegów, które można wykonać w przerwie na lunch. Nie należy jednak zażywać aspiryny, ani stosować leków przeciwzapalnych na około 3 dni przed zabiegiem. W dniu zabiegu powinno się unikać intensywnego nagrzewania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne) oraz intensywnego wysiłku fizycznego.

Czy wykonywane jest znieczulenie? Jak wygląda zabieg?

Jeżeli jest taka potrzeba, najpierw znieczulane jest miejsce, które będzie poddane zbiegowi (krem znieczulający lub znieczulenie przewodowe). Następnie, po dokładnym odkażeniu skóry, aplikuje się preparat. Jest on wstrzykiwany cienką igła.

Ile trwają zabiegi?

Z reguły do 30-45 minut.

Jak wygląda zabieg powiększania ust?

Wypełnianie ust polega na wprowadzeniu do nich tej substancji w formie żelu, co prowadzi do wygładzenia skóry i przywrócenia jej prawidłowego nawilżenia. Zabieg trwa od 30 do 50 minut. Z uwagi na wrażliwość ust na iniekcje stosowane jest znieczulenie miejscowe w formie żelu lub znieczulenie dentystyczne. Zabieg jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia.

Czy występują jakiekolwiek działania niepożądane?

W niektórych przypadkach, bezpośrednio po zabiegu, może pojawić się zaczerwienienie, lekki obrzęk lub drobne siniaczki. Efekty te znikają samoistnie w okresie do trzech dni od zabiegu.

Czy można wykonywać zabiegi o każdej porze roku?

Tak. Jednak bezpośrednio po zabiegu należy unikać słońca i solarium przez kilka dni, aby nie powstały przebarwienia w miejscach iniekcji.

Jaki jest efekt działania toksyny botulinowej?

Efekt działania toksyny botulinowej pojawia się w ciągu kilku dni po wstrzyknięciu. Pełny efekt obserwujemy po około 7–14 dniach i utrzymuje się on od 6 do 9 miesięcy, w zależności od nasilenia mimiki.

Co to jest profilaktyka przeciwzmarszczkowa?

Toksynę botulinową możemy również zastosować jako prewencję przed powstaniem zmarszczek, zabieg należy wówczas wykonać już w momencie, gdy zauważamy pojawianie się pierwszych zmarszczek mimicznych.

Czy po zabiegu można od razu wrócić do normalnego życia?

Tak. Po zabiegu wykonuje się makijaż korygujący i można wrócić do pracy i naturalnego rytmu dnia. Jeżeli działa znieczulenie może być odczuwalne lekkie drętwienie. Ewentualne drobne siniaczki można łatwo zatuszować makijażem.

Czy zabieg może odbyć się w moim domu?

Tak. Należy jednak pamiętać o zapewnieniu higienicznego miejsca. Aby skorzystać z tej opcji, należy skontaktować się i umówić na wolny termin