Usuwanie zmarszczek mimicznych

Usuwanie zmarszczek mimicznych

Postępujące procesy starzenia, skłonności genetyczne oraz zwiotczenie skóry spowodowane naturalną pracą mięśni twarzy są głównymi przyczynami powstawania zmarszczek mimicznych – nieestetycznych bruzd, które dodają lat i skutecznie obniżają pewność siebie. Usuwanie zmarszczek mimicznych doraźnymi metodami nie przynosi zadowalających efektów. Nawet najlepsze kremy o bogatym składzie, regularne peelingi i odżywianie wewnętrznych warstw skóry nie są w stanie zredukować zmian powstałych na skutek marszczenia brwi, uśmiechania się czy mrużenia oczu. Jak zatem skutecznie odjąć sobie kilkunastu lat bez użycia skalpela?

Skuteczne usuwanie zmarszczek mimicznych toksyną botulinową

Dla niektórych osób zmarszczki są nieodłączną częścią tożsamości, świadectwem doświadczeń i przeżyć. Jednak dla dużej części z nas zmarszczki są jedynie przypomnieniem nieuniknionej starości. Dzięki nowoczesnej medycynie estetycznej, nie musimy bezczynnie patrzeć, jak nasze ciało z każdym dniem coraz bardziej się zmienia. Usuwanie zmarszczek mimicznych toksyną botulinową jest szansą na cofnięcie się do czasów minionej młodości.

Jak działa? Krótki i bezbolesny zabieg polega na wstrzyknięciu w określone części mięśni domięśniowo substancji, która blokuje przewodnictwo mięśniowo-nerwowe. W efekcie ruchliwość danego obszaru zostaje zniesiona, zmarszczki się wygładzają, a na twarzy nie pojawiają się kolejne bruzdy. W ten prosty sposób możemy pozbyć się zmarszczek wokół ust i oczu, poziomych linii na czole, tak zwanej „lwiej zmarszczki” czy bruzd nosowo-wargowych. Wbrew stereotypom, zabieg wykonany przez profesjonalistę nie powoduje zaniku naturalnej ekspresji twarzy i powstania „efektu maski”. 

Jak działa usuwanie zmarszczek?

Pierwszą metodą walki z oznakami starzenia jest zaaplikowanie domięśniowo toksyny botulinowej – substancji produkowanej przez beztlenowe bakterie bacillus botulinum. Silnie działająca, naturalna toksyna zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek mimicznych i pogłębianiu już istniejących. Na czym polega usuwanie zmarszczek toksyną botulinową? Preparat wstrzyknięty za pomocą cienkiej igły w określone części twarzy blokuje połączenia między zakończeniami nerwowymi a mięśniami, czego efektem jest rozluźnienie mięśni mimicznych oraz wygładzenie bruzd.

Jakie zmarszczki zmniejszymy zabiegami z toksyną?

Toksyna botulinowa wykorzystywana jest głównie do zmniejszenia zmarszczek w okolicy ust, usuwania poziomych linii na czole, tak zwanej „lwiej zmarszczki” oraz kurzych łapek. Zaskoczyć może fakt, że popularny botoks służy również do leczenia nadmiernej potliwości i likwidacji zeza. Co ważne, zabieg nie trwa długo i jest mało bezbolesny. Pierwsze efekty zauważalne są po 5-7 dniach, a pełne zmiany – po mniej więcej 2 tygodniach. Po usunięciu zmarszczek możemy cieszyć się piękną, gładką skórą przez 4-6 miesięcy.

Zanim zdecydujesz się skorzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej pamiętaj, że botoks działa jedynie na zmarszczki mimiczne.

Usuwanie zmarszczek mimicznych – lunchowy zabieg

Liczba osób zainteresowanych usuwaniem zmarszczek mimicznych przy pomocy wstrzyknięcia botoksu toksyny botulinowej z roku na rok gwałtownie rośnie. I nic w tym dziwnego – zaledwie półgodzinna wizyta w gabinecie medycyny estetycznej pozwala cieszyć się gładką skórą przez 4- sześć miesięcy. Po tym czasie warto powtórzyć kurację. Co istotne, po każdym następnym zabiegu możemy dłużej cieszyć się napiętą, jędrną skórą. Przeprowadzenie zabiegu nie wymaga pobytu w szpitalu czy rezygnacji z codziennych obowiązków, dlatego często określa się go „lunchowym zabiegiem”, na który możemy wyskoczyć nawet podczas przerwy w pracy.

Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym

Czas działa na naszą niekorzyść. Pierwsze widoczne zmarszczki pojawiają się na naszych twarzach około 25. roku życia. Choć nie zatrzymamy biologicznego zegara, możemy nieco pomóc naturze i kontrolować procesy starzenia. Usuwanie zmarszczek jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. I nic w tym dziwnego – kilkanaście minut w gabinecie specjalisty może odjąć nam kilkunastu lat.

Drogocenny kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w naszej skórze. To właśnie dzięki niemu młoda skóra jest napięta, odżywiona, zachowuje odpowiedni poziom nawilżenia. Niestety, procesy starzenia są bezlitosne – z czasem ilość substancji pobudzających produkcję dobroczynnej substancji maleje. Efekty tych zmian możemy szybko zauważyć – twarz pokrywa się coraz gęstszą siatką zmarszczek, owal twarzy opada, zaciera się kontur ust.

Wszystkim osobom, które nie chcą bezczynnie przyglądać się, jak ich ciało traci witalność i blask, z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, a dokładniej – zabiegi polegające na iniekcyjnym podaniu w skórę kwasu hialuronowego usieciowanego. Wypełnienie bruzd specjalnym preparatem przygotowanym na bazie kwasu usuwa powierzchniowe i głębokie zmarszczki, znacząco poprawia poziom nawilżenia skóry, ujędrnia i nadaje cerze młodzieńczej świeżości. Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym daje natychmiastowe efekty, które utrzymują się do roku. Dodatkowo kwas hialuronowy wykorzystywany jest także przy zabiegach powiększania ust – pozwala uzyskać wyjątkowo naturalny efekt.

Efekty zabiegów usuwania zmarszczek

Usuwanie zmarszczek mimicznych - gabinet medycyny estetycznej Filine w Katowicach

Usuwanie zmarszczek - gabinet medycyny estetycznej Filine w Katowicach

Usuwanie zmarszczek - gabinet medycyny estetycznej Filine w Katowicach