Usuwanie zmarszczek mimicznych

Usuwanie zmarszczek mimicznych

Postępujące procesy starzenia, skłonności genetyczne oraz zwiotczenie skóry spowodowane naturalną pracą mięśni twarzy są głównymi przyczynami powstawania zmarszczek mimicznych – nieestetycznych bruzd, które dodają lat i skutecznie obniżają pewność siebie. Usuwanie zmarszczek mimicznych doraźnymi metodami nie przynosi zadowalających efektów. Nawet najlepsze kremy o bogatym składzie, regularne peelingi i odżywianie wewnętrznych warstw skóry nie są w stanie zredukować zmian powstałych na skutek marszczenia brwi, uśmiechania się czy mrużenia oczu. Jak zatem skutecznie odjąć sobie kilkunastu lat bez użycia skalpela?

Skuteczne usuwanie zmarszczek mimicznych toksyną botulinową

Dla niektórych osób zmarszczki są nieodłączną częścią tożsamości, świadectwem doświadczeń i przeżyć. Jednak dla dużej części z nas zmarszczki są jedynie przypomnieniem nieuniknionej starości. Dzięki nowoczesnej medycynie estetycznej, nie musimy bezczynnie patrzeć, jak nasze ciało z każdym dniem coraz bardziej się zmienia. Usuwanie zmarszczek mimicznych toksyną botulinową jest szansą na cofnięcie się do czasów minionej młodości.

Jak działa botoks? Krótki i bezbolesny zabieg polega na wstrzyknięciu w określone części mięśni domięśniowo substancji, która blokuje przewodnictwo mięśniowo- nerwowe. W efekcie ruchliwość danego obszaru zostaje zniesiona, zmarszczki się wygładzają, a na twarzy nie pojawiają się kolejne bruzdy. W ten prosty sposób możemy pozbyć się zmarszczek wokół ust i oczu, poziomych linii na czole, tak zwanej „lwiej zmarszczki” czy bruzd nosowo-wargowych. Wbrew stereotypom, zabieg wykonany przez profesjonalistę nie powoduje zaniku naturalnej ekspresji twarzy i powstania „efektu maski”. 

Usuwanie zmarszczek mimicznych – lunchowy zabieg

Liczba osób zainteresowanych usuwaniem zmarszczek mimicznych przy pomocy wstrzyknięcia botoksu toksyny botulinowej z roku na rok gwałtownie rośnie. I nic w tym dziwnego – zaledwie półgodzinna wizyta w gabinecie medycyny estetycznej pozwala cieszyć się gładką skórą przez 4- sześć miesięcy. Po tym czasie warto powtórzyć kurację. Co istotne, po każdym następnym zabiegu możemy dłużej cieszyć się napiętą, jędrną skórą. Przeprowadzenie zabiegu nie wymaga pobytu w szpitalu czy rezygnacji z codziennych obowiązków, dlatego często określa się go „lunchowym zabiegiem”, na który możemy wyskoczyć nawet podczas przerwy w pracy.