Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych

Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem, którego nie możemy w żaden sposób zatrzymać. Zmiany zachodzące wewnątrz naszego organizmu widoczne są na twarzy w postaci zmarszczek, nieestetycznych przebarwień, zaniku konturu ust czy zmiany owalu twarzy. Jedną z najbardziej rzucających się w oczy oznak starzenia jest powstawanie tak zwanych bruzd nosowo-wargowych. Na szczęście, nie musimy bezczynnie patrzeć, jak nasze ciało traci swoją witalność i piękny wygląd. Wypełnianie bruzd-nosowo wargowych kwasem hialuronowym jest skutecznym sposobem na cofnięcie wskazówek biologicznego zegara i przywrócenie sobie zgubionej pewności siebie.

Jak powstają bruzdy nosowo-wargowe?

Nieestetyczna bruzda nosowo-wargowa rozciąga się od górnej części skrzydełka nosa aż po kąciki ust, a w niektórych przypadkach nawet do brody. Główną przyczyną powstawania głębokiej zmarszczki jest redukcja tkanki tłuszczowej w środkowej części twarzy. Efektem zmniejszenia objętości podskórnej tkanki jest rozluźnienie i opadanie skóry.

Medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób, które chcą w bezpieczny i bezinwazyjny sposób pozbyć się zmian negatywnie wpływających na ich wizerunek i samopoczucie. Obecnie najlepszym sposobem na przywrócenie twarzy młodzieńczego, promiennego wyglądu jest wypełnianie bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym.

Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym

Głównym zadaniem kwasu hialuronowego obecnego w dużych ilościach w skórze jest wiązanie cząsteczek wody. Promienna, młodzieńcza skóra swoją kondycję zawdzięcza właśnie kwasowi, który utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia i odpowiada za napięcie skóry. Niestety, z czasem naturalny kwas ulega degradacji, a substancji, które napędzają jego produkcję jest coraz mniej.

Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych polega na uzupełnieniu niedoborów kwasu hialuronowego w dolnej części twarzy. Podczas krótkiego, trwającego około pół godziny zabiegu, lekarz aplikuje metodą iniekcyjną preparat zawierający dobroczynny kwas, antyoksydanty, mający pozytywny wpływ na wygląd i zdrowie skóry. Co ważne, kwas hialuronowy jest w pełni biokompatybilny, nie powoduje reakcji alergicznych i z czasem jest w pełni rozkładany przez enzymy. Efekt kuracji utrzymuje się do mniej więcej roku. Po tym czasie warto wykonać kolejne zabiegi podtrzymujące.

Kwas hialuronowy jest wyjątkowo wszechtronny, powszechnie wykorzystuje się go także do powiększania ust oraz usuwania zmarszczek i zmarszczek mimicznych.