Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych

Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem, którego nie możemy w żaden sposób zatrzymać. Zmiany zachodzące wewnątrz naszego organizmu widoczne są na twarzy w postaci zmarszczek, nieestetycznych przebarwień, zaniku konturu ust czy zmiany owalu twarzy. Jedną z najbardziej rzucających się w oczy oznak starzenia jest powstawanie tak zwanych bruzd nosowo-wargowych. Na szczęście, nie musimy bezczynnie patrzeć, jak nasze ciało traci swoją witalność i piękny wygląd. Wypełnianie bruzd-nosowo wargowych kwasem hialuronowym jest skutecznym sposobem na cofnięcie wskazówek biologicznego zegara i przywrócenie sobie zgubionej pewności siebie.

Jak powstają bruzdy nosowo-wargowe?

Nieestetyczna bruzda nosowo-wargowa rozciąga się od górnej części skrzydełka nosa aż po kąciki ust, a w niektórych przypadkach nawet do brody. Główną przyczyną powstawania głębokiej zmarszczki jest redukcja tkanki tłuszczowej w środkowej części twarzy. Efektem zmniejszenia objętości podskórnej tkanki jest rozluźnienie i opadanie skóry.

Medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób, które chcą w bezpieczny i bezinwazyjny sposób pozbyć się zmian negatywnie wpływających na ich wizerunek i samopoczucie. Obecnie najlepszym sposobem na przywrócenie twarzy młodzieńczego, promiennego wyglądu jest wypełnianie bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym.

Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym

Głównym zadaniem kwasu hialuronowego obecnego w dużych ilościach w skórze jest wiązanie cząsteczek wody. Promienna, młodzieńcza skóra swoją kondycję zawdzięcza właśnie kwasowi, który utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia i odpowiada za napięcie skóry. Niestety, z czasem naturalny kwas ulega degradacji, a substancji, które napędzają jego produkcję jest coraz mniej.

Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych polega na uzupełnieniu niedoborów kwasu hialuronowego w dolnej części twarzy. Podczas krótkiego, trwającego około pół godziny zabiegu, lekarz aplikuje metodą iniekcyjną preparat zawierający dobroczynny kwas, antyoksydanty, mający pozytywny wpływ na wygląd i zdrowie skóry. Co ważne, kwas hialuronowy jest w pełni biokompatybilny, nie powoduje reakcji alergicznych i z czasem jest w pełni rozkładany przez enzymy. Efekt kuracji utrzymuje się do mniej więcej roku. Po tym czasie warto wykonać kolejne zabiegi podtrzymujące.