Kto z nas nie marzy o pięknej, promiennej cerze pozbawionej nierówności i przebarwień? Rozświetlona, nieskazitelna skóra jest najpiękniejszą ozdobą dodającą nam atrakcyjności i blasku. Każda osoba borykająca się z widocznymi niedoskonałościami skóry wie, że nawet profesjonalny makijaż wykonany kosmetykami najlepszych marek nie jest w stanie zatuszować defektów. Zamiast ratować się doraźnymi metodami, które z czasem mogą jeszcze bardziej pogorszyć stan naszej skóry, lepiej działać kompleksowo i usunąć źródło problemu. Wyrównanie kolorytu skóry zapewnią Ci profesjonalne zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej.
Plamki widoczne na skórze są wynikiem nagromadzenia się melaminy – barwnika naturalnie występującego w skórze. Nierówności na powierzchni skóry mają ścisły związek z promieniowaniem UV, dlatego pojawiają się przeważnie na najczęściej odsłanianych częściach ciała – nosie, dekolcie, ramionach, czole, policzkach.
Kiedy domowe sposoby walki z przebarwieniami zawodzą, warto zaufać profesjonalistom. Wyrównanie kolorytu skóry w gabinecie medycyny estetycznej staje się coraz popularniejszym zabiegiem, z którego korzystają pacjenci w niemal każdym wieku. Kuracją, która ma zbawienny wpływ na kondycję przesuszonej, pokrytej ciemniejszymi plamkami cery, jest mezoterapia igłowa. Cieszący się ogromną popularnością zabieg nie tylko rozświetla cerę, wyrównując jej tonację, ale również poprawia napięcie, odżywia głębsze warstwy skóry, poprawia owal i wyostrza rysy, wygładza drobne zmarszczki czy niweluje efekty rozciągnięcia. Uzyskany efekt uzależniony jest przede wszystkim od rodzaju koktajlu aplikowanego metodą iniekcyjną.
Mezoterapia igłowa jest w pełni bezpieczną i bezinwazyjną metodą walki z niedoskonałościami skóry. Podczas trwającego niespełna 45 minut zabiegu, lekarz wprowadza pod skórę odżywczy koktajl składający się między innymi z kwasu hialuronowego, witamin, soli nieorganicznych i aminokwasów. Wyrównanie kolorytu skóry to nie jedyny efekt mezoterapii. Preparat dobrany do rodzaju i potrzeb skóry dodaje jej blasku i poprawia jej gęstość, napina ją, stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu, zapobiega powstawaniu wolnych rodników, działa silnie nawilżająco i ujędrniająco. Na poprawę wyglądu cery czy innych partii ciała ma wpływ nie tylko aplikowana substancja, ale również sposób nakłuwania skóry. Dla maksymalnie zadowalających efektów, zaleca się przeprowadzenie serii 4-6 zabiegów.
Zalecane jest też dla dobrego efektu zastosowanie kwasu TCA, który w zależności od stężenie powoduje złuszczanie się naskórka. Jest to przygotowanie skóry do rewitalizacji. Celem zabiegu jest intensywne złuszczenie warstw i dotarcie do skóry właściwej.