Wypełnienie ust

Wypełnienie ust

Pełne, wyraźnie zarysowane usta to marzenie każdej kobiety. Niestety, tylko nieliczna część pań może szczycić się tak piękną ozdobą twarzy. Na szczęście, nie musisz już z zazdrością przyglądać się celebrytkom i koleżankom. Coraz większa rzesza kobiet (i nie tylko kobiet) decyduje się poprawić nieidealną Matkę Naturę, oddając się w ręce specjalistów z zakresu medycyny estetycznej. Wypełnienie ust kwasem hialuronowym jest jednym z najpopularniejszych zabiegów, które w ekspresowym czasie mogą przybliżyć nas do ideału. Co warto wiedzieć o wypełnianiu ust, zanim zdecydujemy się na rewolucyjne zmiany?

Czym wypełnia się usta i jak przebiega zabieg?

Modelowanie i powiększanie ust polega na iniekcyjnym wprowadzeniu w głąb skóry preparatu na bazie kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy jest w pełni naturalną substancją występującą w ludzkiej skórze czy stawach. To właśnie w dużej mierze on jest odpowiedzialny za odpowiedni stopień nawilżenia skóry, jej napięcie i świeży, młodzieńczy wygląd. Dzięki zdobyczom nauki, możemy w bezbolesny i bezinwazyjny sposób dostarczać skórze drogocennej substancji, której ilość w organizmie z biegiem czasu maleje. Dzięki kwasowi hialuronowemu możemy nie tylko uwydatnić usta i poprawić ich kontur, ale również wypełnić głębokie zmarszczki czy wymodelować owal twarzy.

Wypełnienie ust zajmuje około 45 minut, a efekty są natychmiastowo zauważalne. Co ważne, wstrzyknięty w skórę preparat nie powoduje dyskomfortu.

Czy wypełnienie ust kwasem hialuronowym jest bolesne?

Okolice ust są miejscem wrażliwym, dlatego przed wykonaniem iniekcji lekarz przeważnie miejscowo znieczula pacjenta przewodowo lub przy pomocy kremu. Po krótkim przygotowaniu można rozpocząć bezbolesny i w pełni bezpieczny zabieg.

Jaki efekt możemy uzyskać?

Aby otrzymać zadowalające rezultaty, warto dokładnie przedstawić lekarzowi swoje oczekiwania i poznać sugestie specjalisty. Naturalny efekt uzyskamy wtedy, kiedy wielkość i kształt ust będą współgrały z proporcjami twarzy. Ważne jest, aby pamiętać o zasadzie, według której dolna warga powinna być mniejsza niż górna. Osoby pragnące powiększyć bardzo małe usta do dużych rozmiarów, powinny przejść metamorfozę kilkuetapowo, aby czerwień wargowa rozciągnęła się w naturalny sposób.

Pełnymi, gładkimi ustami możemy cieszyć się do 12 miesięcy. Po tym czasie kwas hialuronowy ulega wchłonięciu.