Usuwanie zmarszczek

Usuwanie zmarszczek

Czas działa na naszą niekorzyść. Pierwsze widoczne zmarszczki pojawiają się na naszych twarzach około 25. roku życia. Choć nie zatrzymamy biologicznego zegara, możemy nieco pomóc naturze i kontrolować procesy starzenia. Usuwanie zmarszczek jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. I nic w tym dziwnego – kilkanaście minut w gabinecie specjalisty może odjąć nam kilkunastu lat.

Usuwanie zmarszczek toksyną botulinową

Pierwszą metodą walki z oznakami starzenia jest zaaplikowanie domięśniowo toksyny botulinowej – substancji produkowanej przez beztlenowe bakterie bacillus botulinum. Silnie działająca, naturalna toksyna zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek mimicznych i pogłębianiu już istniejących. Na czym polega usuwanie zmarszczek toksyną botulinową? Preparat wstrzyknięty za pomocą cienkiej igły w określone części twarzy blokuje połączenia między zakończeniami nerwowymi a mięśniami, czego efektem jest rozluźnienie mięśni mimicznych oraz wygładzenie bruzd. Toksyna botulinowa wykorzystywana jest głównie do zmniejszenia zmarszczek w okolicy ust, usuwania poziomych linii na czole, tak zwanej „lwiej zmarszczki” oraz kurzych łapek. Zaskoczyć może fakt, że popularny botoks służy również do leczenia nadmiernej potliwości i likwidacji zeza. Co ważne, zabieg nie trwa długo i jest mało bezbolesny. Pierwsze efekty zauważalne są po 5-7 dniach, a pełne zmiany – po mniej więcej 2 tygodniach. Po usunięciu zmarszczek możemy cieszyć się piękną, gładką skórą przez 4-6 miesięcy.

Zanim zdecydujesz się skorzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej pamiętaj, że toksyna działa jedynie na zmarszczki mimiczne.

Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym

Drogocenny kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w naszej skórze. To właśnie dzięki niemu młoda skóra jest napięta, odżywiona, zachowuje odpowiedni poziom nawilżenia. Niestety, procesy starzenia są bezlitosne – z czasem ilość substancji pobudzających produkcję dobroczynnej substancji maleje. Efekty tych zmian możemy szybko zauważyć – twarz pokrywa się coraz gęstszą siatką zmarszczek, owal twarzy opada, zaciera się kontur ust.

Wszystkim osobom, które nie chcą bezczynnie przyglądać się, jak ich ciało traci witalność i blask, z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, a dokładniej – zabiegi polegające na iniekcyjnym podaniu w skórę kwasu hialuronowego usieciowanego. Wypełnienie bruzd specjalnym preparatem przygotowanym na bazie kwasu usuwa powierzchniowe i głębokie zmarszczki, znacząco poprawia poziom nawilżenia skóry, ujędrnia i nadaje cerze młodzieńczej świeżości. Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym daje natychmiastowe efekty, które utrzymują się do roku.