Poprawa owalu i modelowanie twarzy

Poprawa owalu i modelowanie twarzy

Atakujące nas zewsząd reklamy kosmetyków niosą ze sobą przekaz, według którego poprawa owalu twarzy sprowadza się do używania kremów o bogatym składzie, zażywania suplementów diety wspomagających nawadnianie skóry i regularnego wykonywania peelingów.

Faktem jest, że dobrej jakości kosmetyki i odpowiedni makijaż mogą pozytywnie wpływać na wygląd, tuszując pewne mankamenty, spłycając drobne zmarszczki i wyrównując koloryt, jednak nie cofną i nie zatrzymają w sposób widoczny i długotrwały procesów starzenia. Zauważalne zmiany na policzkach, skroniach czy podbródku są wynikiem naturalnej utraty włókien kolagenowych i kwasu hialuronowego, zaniku tkanki tłuszczowej oraz tendencji genetycznych, czego nie są w stanie odbudować nawet najlepsze kosmetyki.

Jak poprawić owal twarzy, kiedy doraźne metody zawodzą…

Atakujące nas zewsząd reklamy kosmetyków niosą ze sobą przekaz, według którego poprawa owalu twarzy sprowadza się do używania kremów o bogatym składzie, zażywania suplementów diety wspomagających nawadnianie skóry i regularnego wykonywania peelingów. Faktem jest, że dobrej jakości kosmetyki i odpowiedni makijaż mogą pozytywnie wpływać na wygląd, tuszując pewne mankamenty, spłycając drobne zmarszczki i wyrównując koloryt, jednak nie cofną i nie zatrzymają w sposób widoczny i długotrwały procesów starzenia. Zauważalne zmiany na policzkach, skroniach czy podbródku są wynikiem naturalnej utraty włókien kolagenowych i kwasu hialuronowego, zaniku tkanki tłuszczowej oraz tendencji genetycznych, czego nie są w stanie odbudować nawet najlepsze kosmetyki.

Poprawa owalu twarzy – wypowiedz wojnę grawitacji!

Pewnym i skutecznym sposobem na odjęcie sobie kilku lub kilkunastu lat jest korzystanie z dobrodziejstw medycyny, a dokładniej – medycyny estetycznej. Odpowiedzią na potrzeby osób, które chcą przywrócić swojej twarzy jędrność i wyraźny kontur, jest wolumetria. Zabieg wolumetryczny polega na umieszczeniu pod skórą wypełniacza i specjalnej matrycy żelowej, która tworzy pod skórą „rusztowanie” pozwalające otrzymać natychmiastowy efekt. Nowoczesne preparaty wypełniają wybrane miejsca, nadają skórze objętość i zwiększają jej gęstość oraz stymulują produkcję kolagenu, dzięki czemu efekt utrzymuje się nawet do roku od momentu wykonania zabiegu. Substancja aplikowana pod skórę jest w pełni naturalna i przyjazna ludzkiemu ciału.

Wbrew stereotypom, do poprawienia owalu twarzy nie używa się skalpela. Bezbolesny i bezinwazyjny zabieg trwa niespełna godzinę, a po zakończonej wizycie można od razu wrócić do normalnych, codziennych zajęć.