Modelowanie ust

Modelowanie ust

Asymetryczne lub wąskie usta to zmora znacznej części z nas. Jeszcze jakiś czas temu jedyną metodą na doraźne poprawienie wyglądu swojej twarzy było opanowanie zaawansowanych technik makijażu. Panowie, dla których usta były źródłem kompleksów, musieli pogodzić się ze swoim defektem. Dzisiaj sytuacja wygląda znacznie lepiej. Aby cieszyć się pełnymi, symetrycznymi i wyraźnie zarysowanymi ustami, wystarczy udać się do jednego z licznych gabinetów medycyny estetycznej mającego w swojej ofercie modelowanie ust.

Modelowanie ust – dla kogo?

Zabieg wypełniania i modelowania ust dedykowany jest przede wszystkim osobom, które chcą nadać naturalnie wąskim ustom pełny kształt, zniwelować dysproporcje warg, podkreślić „łuk Kupidyna”, skorygować asymetrię spowodowaną między innymi wadami zgryzu lub w widoczny sposób cofnąć skutki starzenia się skóry (zredukować tak zwane „zmarszczki palacza” i unieść opadające kąciki). Modelowanie ust nie tylko znacząco poprawia estetykę dolnej części twarzy, ale również poprawia poziom nawilżenia.

Co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na modelowanie ust?

Wykonywany w gabinecie medycyny estetycznej zabieg modelowania ust polega na iniekcyjnym wprowadzeniu pod skórę preparatu na bazie kwasu hialuronowego – naturalnej substancji, która odpowiada za nawilżenie, napięcie i sprężystość skóry. Aplikowany preparat jest usieciowany, czyli poddany chemicznej modyfikacji, aby cząsteczki kwasu skutecznie opierały się działaniu hialuronidazy – naturalnego enzymu odpowiedzialnego za rozkładanie cząsteczek kwasu. Preparat w takiej formie dłużej się rozkłada, co pozwala dłużej cieszyć się pięknymi, pełnymi ustami. Na skutek naturalnych procesów, mniej więcej rok po wykonaniu zabiegu, kwas hialuronowy ulega degradacji. Dla przedłużenia efektu zaleca się powtórzenie kuracji.

Czy modelowanie ust boli?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to zabieg, którego nie poprzedzają czasochłonne przygotowania i trwa zaledwie kilkanaście minut. Co ważne, kuracja daje natychmiastowy efekt i nie powoduje uczucia dyskomfortu w okolicy ust. Przed wykonaniem wkłucia, lekarz zazwyczaj miejscowo znieczula pacjenta przewodowo lub przy pomocy kremu.